طراحان ساعت ، ساعتی را بنام Flyback Chronograph RM 005 برای راننده توانمند Ferrari ، Felipe Massa بعد از تصادف وی در Hungary درحالیکه با سرعت ۲۶۰ کیلومتر در ساعت در سال ۲۰۰۹ رانندگی میکرد ، طراحی کرده اند .

Felipe-Massa-felipe-massa-36486688-1920-1080 Richard_mille-Watch-Felipe-Massa-Chronograph

در کنار مسابقات فرمول ۱ اتومبیل رانی ، Miller از بزرگترین ویژگی آن که سبک ترین ماشین است الهام گرفته و از مواد سبکی مثل تیتانیوم و آلومینیوم استفاده کرده تا ساعت مچی فوق العاده سبکی را طراحی کنند . وزن آن کمتر از ۲۰ گرم است ، و این ساعت های فوق العاده سبک را با طلا و بقیه جواهرات تزیین کرده اند.

طراحی و کاربرد این ساعت نشان از حرکت مفهومی مربوط به شباهت ، بدنه و صفحه ساعت دارد . در طراحی ساعت Miller از روش های مهندسی تحلیلی استفاده کرده که در مسابقات فرمول ۱ بکار میرود که قاب و موتور آن کاملا با هم هماهنگ می شود . این ساعت الگوی تنظیمی خودش را دارد که با استفاده از مکانیزم راه اندازی در سطح مطلوب میباشد در نتیجه با سطوح مختلف حرکتی هماهنگ میشود . با تنظیم محل اسپین ها ، سرعت موتور آن را طی حرکات آرام افزایش میدهند و وقتی با سرعت بیشتری حرکت می کند آن را خنک میکند.

۱۳۰۶-z6

علاوه بر سبکی اش ، RM 005  بخاطر باریکی و نشانگر تقویمش و حتی محاسبه ی سال های کبیسه اش معروف می باشد. با این وجود خبر بدی برای افرادی که میخواهند این ساعت را داشته باشند داریم : تنها ۳۰۰ تا از این ساعت ساخته شده است .

۱۲۱_۴۴۹_richard_mille_rm005_or_gris