Gizmag ویژگی ها و مشخصات ساعت های اپل و ساعت های هوشمند Gear S سامسونگ را مورد مقایسه و بررسی قرار داده است .

وقتی وارد مبحث تلفن های هوشمند میشویم دو شرکت سامسونگ و اپل را مشاهده میکنیم که شدیدا در حال رقابت با یکدیگر میباشند . اما رقابت آنها در مورد ساعت های هوشمند هنوز ادامه دارد!

وایرلس معمول

سامسونگ Gear S از سیم کارت برای سرویس های رایج ۳G استفاده میکند- از این رو نیاز به تلفن همراه در نزدیکی خود ندارید. اما دستگاه Gear S نیز یک وسیله ی همراه است ، و هر کاری که شما بخواهید می توانید با آن انجام دهید ، این گجت می تواند با تلفن Galaxy سامسونگ جفت شود ، چه  نزدیک آن باشد (با بلوتوث) چه در فاصله ی دورتری قرار داشته باشد ( با WiFi و امواج رادیویی)

۰۲

نرم افزار

IOS نرم افزار مورد استفاده در ساعت های اپل میباشد و بعنوان Watch OS شناخته میشود .Gear Sاز ورژن جدید نرم افزار Tizen استفاده میکند. که قبلا در ساعت های قدیمی Gear نیز استفاده شده است  .

۰۳

اندازه

اپل فقط قطر مدل ها را در فهرست خود اعلام کرده ، از این رو ما عرض این ساعت ها را از روی تصاویر رسمی این شرکت حدس زده ایم .

ساعت Gear S چیز خاصی ندارد اما ظریف میباشد، با آن صفحه ی بزرگ محدب اش که بر قسمت جلوی مچ دست شما تسلط دارد . اندازه گیری اصلی بدنه ی آن ۳۸ درصد بلند تر از ساعت های بزرگ اپل می باشد- و ۵۳ درصد بلندتر از ساعت های ۳۸ میلیمتری اپل می باشد.

۰۴

ساختار( بدنه اصلی)

ساختار ساعت های اپل متغییر است و بستگی به این دارد که شما کدام سری (ورژن) آن را خریده باشید. ساعت های استاندارد اپل دارای بدنه ی استیل می باشد . در ورژن ساعت اسپرت در عوض در آن از آلومینیوم آبکاری شده استفاده شده ، درحالیکه خط سری تولید آن با طلای ۱۸ عیار میباشد.

اما سامسونگ Gear S تماما پلاستیک و شیشه می باشد .

۰۵

صفحه نمایش (اندازه)

شرکت اپل اندازه ی صفحه نمایش را برای مدل های مختلف ساعت های اپل مشخص نکرده، اما این اعداد را ما تقریبی حدس زده ایم. اعدادی که در اینجا بیان میکنیم (بسیار تقریبی) است ۵۹ یا ۴۵ درصد از پهنای صفحه نمایش ساعت Gear S بزرگتر می باشد .

قسمت بالایی صفحه نمایش کوچک ساعت اپل به بیان دیگر میتوان آن را راحت تر با مد هماهنگ اش کنیم. قسمت بالایی صفحه نمایش Gear’s بزرگتر است و بدین معنی است که شما میتوانیم بعنوان تلفن هوشمند از آن استفاده کنید .

۰۶

صفحه نمایش حساس به فشار

یکی از قطعات فوق العاده شگفت آور نمایش داده شده از اپل مربوط به ساعت های لمسی این شرکت است که صفحه نمایش آن به فشار حساس می باشند. یک لمس کوچیک از یک فشار زیاد قابل تشخیص خواهد بود – و برطبق این پاسخ میدهد.

۰۷

همیشه – روشن صفحه نمایش

اینطور به نظر می آید که ساعت های اپل تا وقتی دستتان را بالا نیاورید خاموش است ( همانند تمام مدل های قدیمی ساعت های Gear سامسونگ).

شما در مدل Gear S امکان این را دارید که ساعت با یک اشاره مجدد شروع به کار کند – برای اولین بار در ساعت Tizen- همیشه صفحه ساعت روشن بود.

۰۸