یکی از ساعت سازان قوی دنیا راجر اسمیت است علت شهرت او بخاطر ساخت یک ساعت سفارشی برای یکی از دولت مردان بریتانیا یعنی رئیس جمهور دیوید کامرون در المپیک سال 2012 بود. اسم ساعت را بریتانیایGREAT  گذاشتند ، این آخرین ساعت سفارشی راجر اسمیت است که بصورت قراردادی ساخته شده است . این ساعت سفارش کونراد بیرد ، معاون وزیر ارتباطات در سال 2012 میباشد . چرا که این بخشی از یادبود رئیس جمهور از المپیک 2012 است .

راجر اسمیت ساعت هایش را خودش و کاملا دست ساز ، به شیوه ی بسیار سنتی و قدیمی میسازد. او آموزش های خودش را از جرج دنیلز ساعت ساز مشهور انگلیسی گرفته است که یک لیست انتظار چندین ساله برای ساعت هایش وجود دارد ، وی دو نوع محصول مختلف را تولید می کند . اولی در مجموعه های ” سری” است که تعداد این محصولات بسیار محدود میباشد و مجموعه ی بعدی ساعت های بسیار خاص ” سری های قراردادی” که جزو ساعت های بسیار خاص برای مشتریان محسوب است و برای هر مشتری بطور خاص و ویژه ساخته میشود .

ساعت بریتانیایی GREAT از نوع دوم سفارش میباشد . این ساعت ظاهرا از پلاتین یا طلای سفید 18 عیار ساخته شده است ، و ظاهر آن شبیه ساعت های سری دوم اما بدون نشانگر ذخیره انرژی میباشد. ویژگی اعداد این ساعت دست ساز و منحصر به فرد است که به نظر میرسد بخاطر اینکه یک بخش خاص از پرچم بریتانیا را دارا میباشد .اسم ساعت ” گریت بریتانیا ” در زیر ثانیه شمار فرعی قرار دارد . اعداد این ساعت تماما اعداد رومی میباشد که ظاهرا مشکی یا آبی تیره هستند . ساخت این ساعت بعد از برگزاری یادبود بازی های المپیک به پایان رسید ، میتوان گفت که راجر این ساعت را بسیار سریع ساخته است . او تصور میکند این سفارش میتواند کار و حرفه او را برجسته تر کند ، نه تنها کاملا در بین دولت بریتانیا شناخته شده است ، بلکه ساعت های او در بین برخی از بهترین محصولات در بین مردم بریتانیا به نمایش گذاشته میشود .

مشخص نیست در حال حاضر چه شخصی صاحب این ساعت است اما این احتمال وجود دارد که دولت بریتانیا مجاز به خرید چیزهایی برای استفاده شخصی نیست ، از این رو به احتمال زیاد تنها خود راجر اسمیت مالک این ساعت است و فقط برای یک مدت کوتاهی آن را به دولت قرض داده است . اگر بخواهیم بروی ساعت راجراسمیت قیمت بگذاریم قیمت آن درحدود £150,000 خواهد بود .