همانطور که همه ی ما میدانیم ، افراد زیادی هستند که ساعت میفروشند، برخی حتی از قیمت های واقعی ساعت هم کمتر روی ساعت قیمت می گذارند که این امر آن را غیر قابل باور کرده است . اما بعنوان یک مشتری ، چطور میتوانید بفهمید که یک ساعت معتبر و واقعی میباشد؟ شاید اولین باری است یا بارها اتفاق افتاده است ، این فرصتی است که احتمالا شما در آن دچار اشتباه میشوید .

در اینجا نکاتی را متذکر شدیم که به شما کمک خواهد کرد :

– نام برند را بروی صفحه ساعت چک کنید .

–  وزن آن نمی تواند بیش از اندازه سبک باشد مگر اینکه از تیتانیوم باشد .

– بند آن را نگاه کنید ، داخل بند آن ارقامی وجود دارد ، برخی نزدیک قلاب (سگک) هستند ، برخی نزدیک قاب ساعت ، ما به آن اعداد بند ساعت میگوییم . در اکثر ساعت هایی که قیمت آنها 150$ و بالاتر است وجود دارد . اما در ساعت های ارزانتر این اعداد وجود ندارند.

– پشت قاب ساعت را نگاه کنید، حتما نام برند و مشخصات ساعت را باید داشته باشد ، مثل … کریستال ضدخش، ضدآب بودن 100M  ، برخی اعداد شبیه 81G34433 و تحت عنوان 3344344.

– 2 عدد و حروف ترکیب جداگانه دارد، اولی اعداد بدنه ، دیگری شماره سریال میباشد . شما همیشه میتوانید با سازنده ی ساعت تماس بگیرید و شماره مدل ساعت را با دادن اعداد پشت بدنه ی ساعت بدست آورید.

– مطمئنا متوجه شدید که تمام دگمه های ساعت های کورنوگراف با 2 دگمه ، وقتی دگمه ی بالایی را فشار میدهید سوزن بزرگ شروع به حرکت میکند و اگر مجدد آن را فشار دهید می بایست بایستد. در نتیجه شما میتوانید دگمه را یکبار فشار دهید و مجدد آن را تنظیم کنید .

گول نخورید اگر دگمه ی بالایی را فشار دادید و یکی از اجزای داخلی آن شروع به حرکت کرد ، این در ساعت های تقلبی امری عادی است .